Posts in Category: music

u111th

Poslední skladba roku 2017

U 2017

Tak jsem se konečně dotlačil dát sem letošní tvorbu. Rok ještě neskončil, tak předpokládám, že ještě něco stvořím.

rok 2016 ve znamení T

Je fakt, že do konce roku zbývá ještě nějaký ten čas, takže je možné, že ještě nějaké skladby přibudou. Ale po dlouhém odkládání a překonávání jistých vnitřních překážek jsem se konečně rozhoupal a dal jsem opět jistou dávku své tvorby ke zveřejnění. Pro některé zasvěcené je zde drobné překvapení ve skladbách t130th a t137th, které vznikly tak trochu na základě jistého impulzu.

t039th

t034th

Předešlé dva roky mého života, jsou ty nejkrásnější. Nikdy by mě nenapadlo, co vše se dá zažít, prožít, kolik báječných lidí mi vstoupí do života a já jim. Až se někdy ptám, jak to, že mám v životě takové neuvěřitelné štěstí.
Ale musím si přiznat jednu věc. V blahobytu štěstí a radosti se mi netvoří příliš dobře. Takže si někdy své smutky plně prožívám a zjišťuji, že na kráse života neubírají.

Jinak zde je první skladba tohoto roku s poetickým názvem t034th.
Abeceda mi pomalu končí….

tak trochu zapomenuté skladby z roku 2015

tak trochu zapomenuté skladby z roku 2015

s118th

…je to stále dokola, nutnost se vyjádřit. Jenže žádný projev není dostatečný.

s076th

Pochybnosti, sebereflexe, věčné otázky proč člověk něco neustále tvoří. U mě osobně je to jen čistá potřeba. Myslím si, že pochybnosti a neznalost jsou motivujícím stavem. Vždy, když usednu ke klávesám či k pianu, mám v hlavě nějakou představu. Ta představa nění nikdy o melodiích či harmonyích, je pouze o náladě. Nepřistupuji k tomu jako k ego-prezentaci. Je to čistě jen jistá potřeba, kterou z nějakého důvodu přetvářím v tyhle ruchy. Každým zveřejněním je jistý cyklus tvorby uzavřen a začíná nový. Když skladbu dotvořím a cítím jistý úlevný pocit, okamžitě vytane na mysl těšění se na novou, která už bude opravdu ta, která vyjadří tu náladu, kterou mám. A tak má pochybnost a nezkušenost je jistou invencí. A změny nálad a prožitků jsou mou bezmeznou paletou barev. A vždy věřím, že ta další věc bude blíž k mé vnitřní představě. To neznamená, že bude lepší nebo horší, prostě bude jen blíž.
Tohle je můj svodobný svět.